ММ Кујна

Зошто туната стана популарна и зошто се препорачува како добар избор?

Здравје
Здравје

Зошто туната стана популарна и зошто се препорачува како добар избор?

Постојат три причини: како прво се здравите масни киселини, поради кои туната се препорачува за ...

Лава чоколаден колач – неверојатно задоволство

Култура на живеење
Култура на живеење

Лава чоколаден колач – неверојатно задоволство

Чоколадни колачи со кремаста течна внатрешност за неверојатно задоволство. Состојки за 10 колачи: 250гр. чоколадо ...

Идеја за вегански енергетски појадок: овесна каша со овошје и лешници

Култура на живеење
Култура на живеење

Идеја за вегански енергетски појадок: овесна каша со овошје и лешници

Постојат бројни причини денот да го започнете со овесна каша. Зголемувањето на имунитетот, поради присуството ...

Потсетете се на детството, подгответе шеќерни јаболка

Култура на живеење
Култура на живеење

Потсетете се на детството, подгответе шеќерни јаболка

Состојки: 6 Јаболка, шеќер(500 грама), вода (150 милилитри), мед(2 големи лажици) и црвена прехранбена боја.

Мода