Бидете подготвени за сезоната на грип и настинки – зголемете го имунитетот со смути збогатен со витаминот Ц

Состојки:

  • 2 портокала – излупени и изсечкани,
  • Јаболко – исечкано,
  • 1/2 чаша вода, чаша мраз.                                                                                             Подготовка: Ставете ги сите состојки во блендер за добро да се соединат. Наздравје! /M.M.

You may also like

Comments are closed.