Bobe's bakery

Брускетите со ајдамер првин се потпекуваат во рерна, потоа  им се додава по една лажица блендирано авокадо со сок од лимета, маслиново масло и неколку лукчиња, како и со една лажица изблендирано сварено бело пилешко месо со посен мајонез, две лажици сенф и зачини по вкус. Потоа на брускетите им се додаваат свежа пиперка исечкана на кругчиња, пченка и маслинки, а на сето одозгора се ставаат сечкани печени кикирики. /Б.Б.

Bobe’s bakery

Bobe’s bakery

Bobe’s bakery

Bobe’s bakery

ММ кујна

Мафини со вишни

Во сезоната на вишните, мафините со ова освежително овошје се безмалу задолжителен десерт. Нашиот рецепт ...

You may also like

Comments are closed.