Модели

Мода вести

Андреј Пајмакоски во рекламата на Polinesia

Нашиот модел Андреј Пајмакоски со години работи како интернационален модел, па неговите успеси никако не остануваат незабележани. Меѓу последните проекти е и летната рекламна кампања за шпанскиот бренд Polinesia. Кампањата е снимана на повеќе егзотични ...
Модели

Сара Стои во едиториал за Harpers Bazaar Србија

После Сеул, Јужна Кореја, нашиот маркантен модел Сара Стои ја продолжи својата кариера во европските модни центри, а неодамна сними и моден едиторијал за српското издание на престижниот Harpers Bazaar. Нејзината кариера со моделинг започна ...
Модели

Татјана Јанушева – Тати на ревијата на FILA во Париз

Нашиот модел Татјана Јанушева – Тати сезонава престојува во Париз кадешто, меѓу другите проекти беше дел и од модната ревија на FILA, на промоција на колекцијата FILA X VERSAILLES, наменета за љубителите на голф. Ревијата ...
Модели

Татјана Тати Јанушева во кампањата на Tally Weijl

Нашиот интернационален модел Татјана Тати Јанушева веќе три години работи во најголемите модни центри, па и со најдобрите светски брендови. Неодамна и тоа по трет пат беше ангажирана да работи кампања за брендот Tally Weijl. ...
Модели

Ивана Манас со настапи на ревијата на Philipp Plein и на Milan Fashion Week

Нашиот интернационален модел Ивана Манас синоќа имаше модна ревија за познатиот моден дизајнер Philipp Plein. Беше ангажирана и на повеќе ревии одржани во рамките на миланската модна недела ( Milan Fashion Week ). Ова е ...
Модели

Андреј Пајмакоски во моден едиторијал на MOVEM

Нашиот успешен интернационален модел Андреј Пајмаковски, за време на двомесечниот престој во центарот на светската мода – Милано, успеа да изработи неколку фантастични проекти помеѓу кои беше и модниот едиторијал за магазинот MOVEM. Фотографирањето беше ...
Модели

Нашата Горјана ( Џоја ) во лукбук на Alexander McQueen

Иако веќе по втор пат престојува во Милано, интернационалниот модел Горјана Кулишевска – Џоја баш неодамна изработи лукбук за престижниот дизајнер Alexander McQueen. Фотографирањето се случи во просториите на дизајнерот, а беше наменето за групацијата ...
Модели

Нашиот интернационален модел Крис во кампања за Fila и во магазинот Da Man

Иако престојува повеќе од една година во далечната Азија, нашиот модел Христијан Стојаноски- Крис не застанува со нови проекти и ангажмани. Помеѓу последните негови поголеми модни успеси се издвојуваат кампањата за спортскиот бренд Fila и ...
Модели

Carmen Dell’Orefice – 92 годишна модна икона

Во индустријата која честопати е обвинета дека ја слави младоста и убавината, на сметка на постарите модели и оние со различни типови на тело и боја на кожа, Dell’Orefice беше поборник на инклузијата, предизвикувајќи ги ...
Модели

Ивана Манас за ЕLLE – Грција

По големиот успех и соработката со познатиот моден двоец D&G (долче и габана) на нивната кампања и ревија, нашиот врвен модел Ивана Манас повторно се враќа на голема врата во модниот бизнис. Во текот на ...
Модели

Матеа Христовска со титула најубаво тело на World Next Top Model 2023

Викендов во Бејрут, Либан е одржан изборот за World Next Top Model, за 2023 година. Матеа Христовска, 18 годишната убавица и модел од Битола, која ја претставуваше нашата држава, ја освои титулата за најдобро тело ...
Модели

Никола Андоновски: најдобро фит тело на модната сцена

Никола Андоновски е веќе препознатливо лице на нашата модна сцена. Неговиот потенцијал се докажа уште пред шест години со првата понуда за работа во Милано. Како дел од интернационалниот моделинг на модната агенција Фокс Моделс, ...
Модели

Елена Реи повторно во кампања на Diane von Furstenberg (DvF)

Нашиот врвен топ модел Елена Реи, која од февруари престојува и работи во Азија , повторно е ангажирана за новата кампања и за модниот каталог на дизајнерката Diane von Furstenberg (DvF). Освен оваа, втора соработка со светски признатата  ...
Мода вести

Андреј Пајмакоски со договор со ЕЛИТ агенцијата

Пред само два дена, на барање на модната агенција Елит од Милано, нашиот интернационален модел Андреј Пајмакоски замина за Милано, за со нив да потпише ексклузивен договор. Еlite Model Management и денес е една од ...
Мода вести

Павле Николовски, ново лице на брендот Urijell

Моделот Павле Николовски, веќе добро познат во модниот свет, неодамна се врати од Абу Даби и Дубаи, каде што престојуваше две недели. Овој пат нашиот интернационален модел се појави во новата кампања за унисекс накит, создаден од ...
Модели

Татјана Јанушева во кампањата на Страдивариус

Нашиот интернационален модел Татјана Јанушева блесна во најновата кампања за брендот Страдивариус. Иако кампањата е изработена пред само една недела во Барселона, креативниот тим на брендот веќе го има објавено материјалот на нивниот сајт. По ...
Модели

За супер-моделите од 90-те, модата како да ги брише годините

Супер-моделите од 90-те беа во центарот на вниманието на првите модни недели годинава. По се изгледа дека претставата и свеста на модниот свет се проширува кон нови хоризонти. Супермоделите, како што се нарекувагрупата модели од ...
Мода вести

Моделс ИН Менаџмент: Татјана Јанушева во кампања на Champion

Нашиот интернационален модел Татјана Јанушева, која минатата година го направи својот пробив во светскиот моделинг, како последен успех го забележа ангажманот во кампањата на светскиот бренд Champion, познат по атрактивните спортски дизајни на дресови за ...
Мода вести

Ивана Караџова, новото лице на Теранова

Со почетокот на новата година нашиот успешен интернационален модел Ивана Караџова замина за Милано каде што ќе престојува до средината на март. Од самиот старт, почна со ангажманите, а помеѓу првите проекти што ги изработи ...
Модели

Павле Николовски, модел: спој на харизматичност и професионализам

По една деценија во моделингот, со Моделс Ин Менаџмент агенцијата, и исто толку време во салонот за убавина, како менаџер и косопственик, за Николовски се вели дека е голем професионалец дека е харизматичен, како и ...
Модели

Марија Јовчевска, модел: Моделингот бара посветеност, многу работа самиот со себе и многу верба во себе

Марија освен моделингот, студира бизнис и логистика, се занимава со глума и – балерина е! Мислам дека соништата се остваруваат тогаш кога навистина од се срце ги посакуваш, вели Марија. Моите планови беа да одам ...
Модели

Мартина Давидовска, модел: Светот на модата бара многу жртви и откажувања

Веќе неколку години е модел на Models In кој настапува и надвор од земјата. – Мартина е дипломиран криминолог и нутриционист. За промените кои дојдоа со моделингот вели: Иако цело време спортувам и се хранам ...
Модели

Никола Андоновски, модел: Верувањето во сонот е тоа што го движи светот и нас

Никола Андоновски е интернационален модел и четири години дел од агенцијата Models In. – За Никола има многу сличности во моделингот кај нас и во светот: насекаде мораш да бидеш професионален и одговорен. Има мала ...
Модели

Матеј Костовски, модел: Потребна е поддршка и промоција на македонската дизајнерска мода

Матеј Костовски, модел, но и редовен студентот на факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство, што редовно вежба во фитнес центар, планинари, скија, чита и повремено готви интересни јадења, по сопствен рецепт, веќе две гдини ...

МОДА