Vera Wang е позната ширум светот со нејзината инспиративна креативност и исклучителен придонес во модната индустрија. Barbie кукла го почитува нејзиното постојано и длабоко значајно влијание врз нашата култура. Mattel Creations Barbie Vera Wang куклата ја лансира денес. Дизајнот го потпишува Carlyle Nuera.

Дизајнерката и бизнис-жена, Vera Wang го градеше својот бренд од мал бутик за невести, во империја на мода и на посебен стил на живот. Повеќето претходни соработки на Barbie Signature со Vera Wang беа за невестински тоалети, така што нашиот дизајнерски тим беше воодушевен од шансата да работи со неа на облека од нејзината колекција за 2017 година, се вели во денешното соопштение на Mattel Creations Exclusive.

Vera Wang носи монохроматски ансамбл со црн ромпер под шифон фустан со широки ракави, со нејзиното лого LOVE на работ од здолништето. Таа е опремена со леплив појас со патент, црни чорапи и потпетици на платформа со извајани детали за тока.

Колекцијата Barbie за почит ги слави визионерите чии неверојатни придонеси помогнале да се обликува и да се влијае во културата. Инспирирана од изгледот од нејзината готова колекција за 2017 година, куклата Vera Wang Barbie носи монохроматски ансамбл со црн ромпер. Нејзиниот изглед го надополнуваат ременот со детали за патент, црни чорапи и потпетици на платформа./М.М.

 

More in:Вести

You may also like

Comments are closed.