Hojon Đung, ѕвезда на серијата Squid Game, е новата глобална амбасародка на Louis Vuitton.

До договорот дојде откако моделката реализира успешно актерско деби на корејската Netflix серија, која стана една од најпопуларните серии на стриминг гигантот.

Се радувам на соработката и верувам дека ќе ја придвижи мојата кариера, вели моделката за соработката со Louis Vuitton која, патем, не е прва, туку надоврзување на досегашните, вели  Hojon Đung. За Nikolas Geskijer соработката е реален след на оние претходните, благодарение на величествениот талент и личноста на Hojon Đung.

Đung го имаше своето деби на модната писта пред пет години и тоа токму со брендот на  Louis Vuitton./M.M.

You may also like

Comments are closed.