Во рамките на модната ревија на која дизајнерката Тања Кокев ја претстави својата летна колекција „Пустинска роза“, преставени се и некои од брендовите застапени во парфимериите на FABUspot.

Имено, за беспрекорната шминка на моделите, вечерта се погрижија тимот на мејк ап артистот Зоран Шурбевски и FABUspot. При шминкањето на манекенките користени се производи на врвните светски брндови, како Estee Lauder, Dior, Shiseido и MAC, а магичната атмосфера на ревијата беше надополнета со миризливите свеќи и дифузери на Jo Malone London./М.М.

 

You may also like

Comments are closed.