Beyonce, Аdidas

Аdidas x Ivy Park’s Rodeo е нова колекција во чие создавање и промоција учествува славната Beyonce.

Инспирирана од уникатниот стил и непобитното влијание на црните каубои и каубојки, колекцијата „IVY Park Rodeo, како што истакнува Beyonce, го слави огромното влијание на црнците врз западноамериканската култура. Колекцијата ја осветлува често скриената историја на црните пионери во каубојската култура и нивното постојано влијание врз американското родео.

Beyonce, Аdidas x Ivy Park

Аdidas x Ivy Park’s Rodeo има 58 изгледи, пет дизајни на чевли и 13 модни додатоци, а тексасот останува главната ткаенина на модната линија. https://www.adidas.com/us/ivypark

Аdidas x Ivy Park’s Rodeo колекцијата има препознатливи ленти на Аdidas на тренерките, торбите и на трендовските капи.

Beyonce, Аdidas

Кампањата го претставува и новиот модел на патики со масивен ѓон во смели нијанси, наречени IVP Super Sleek „Chunky“.

Заедно со рекламната кампања, оди и видео филм во кој Beyonce и моделите позираат во каубојски мотиви./М.М.

You may also like

Comments are closed.