Мода вестиМоден мозаик

BAM: бамбусот е за облеката на иднината

BAM, производителот на облеката од бамбус веќе 16 години работи на создавање и унапредување на квалитетот на облеката за тренинг, направена од бамбус. Пролетва,со городост истакнуваат дека сега нивната облека за тренинг не е само убава – туку е и неверојатно удобна, а и ја апсорбира влага и ја регулира температурата.

Дуксерите, хеланките, чорапите и сето поврзано, создадено во BAM за тренинг и спортување е со врвен квалитет, изненадувачки достапни цени, а се испорачува спакувано во биоразградливи материјали.
Како ткаенина, бамбусот е со далеку попријатно чуство на кожата отколку памукот, а и хипоалергичен е, така што нема да предизвика непријатни алергиски реакции. Облеката од бамбус е доволно робусна за да штити од штетни УВ зраци, природно е антистатичка и, што е најважно, ја апсорбира влагата од кожата./М.М.

Сите дополнителни информации се на: https://bambooclothing.co.uk/womens-bamboo-clothing/

You may also like

Comments are closed.