Со редовна употреба на чајот подготвен од ловоров лист, цимет и зелен чај, првите резултати можат да се почуствуваат и видат за десетина дена

Зимата и, воглавно, едноличната исхрана, или, недоволното внимание кон здравата прехрана, се најчести причини за зголемување на килограмите, како и на масните наслаги во одредени делови од телото.

Благодарение на состојките, овој чај успешно ги согорува масните наслаги од желудникот, бутовите и задникот. Во исто време, го забрзува метаболизмот и го подобрува варењето.

Со редовна употреба на чајот, првите резултати можат да се почуствуваат и видат за десетина дена.

Во зовриени 800 мл. вода, тргнати од оган, се става стапче цимет, три ловорови листа и лажичка зелен чај. Чајот се остава да одстои и се цеди по 15 минути, кога е и подготвен за употреба. Се пие три пати во текот на денот, по можност на празен желудник наутро, пред ручек и пред спиење./M.M.

You may also like

Comments are closed.