Колекцијата H&M Holiday, достапна во нивната електронска продавница и во малопродажната мрежа, претставува практична облека за надвор, како и облека за забава, која најдобро ја отсликува празничната атмосфера и зимските ноќи.

Ова е колекција за славење на сезоната, за спомени. Од една страна е шармот на престој во планина, во јакни и чизми што штитат од студот и со доминантни снежни принтови, додека од друга страна се вечерните забави – парти фустани, добро скроени панталони и соодветни модни детали.

Клучните парчиња се црвени, плетени комплети и фустани. Дизајнот се карактеризира со долги силуети, како што се панталони со широки ногавици и џемпери со фер остров. Модните додатоци се чанти кои се носат преку телото и очилата за сонце. Обувките се и практични и елегантни – буци чизми со врвка и чевли со потпетици кои можат да се прилагодат на целата колекција. Боите се пригушени и нежни тонови – сребрено сива, сина и црна, со нијанси на црвено што дава свежина. Колекцијата е направена од поодржливи материјали, додека повеќето се направени целосно од рециклирани материјали./M.M.

©H&M

©H&M

©H&M

More in:Вести

You may also like

Comments are closed.