Мода вестиМоден мозаик

Zendaya – намлада CFDA модна икона

Zendaya, 25-годишната актерка и пеачка, стана најмладата личност која некогаш ја освоила наградата на модна икона на (CFDA) Советот на модни дизајнери на Америка.  На врачувањето на признанието модната икона се појави во црвен ансамбал потпишан од Vera Wang Ванг – достоен за нејзината нова титула.

Zendaya Maree Stoermer Coleman е американска актерка и пеачка која во својата кариера досега е добитничка на Emmy, Satellite и Saturn наградите, а својата кариера ја има започнато како дете модел и танчерка./М.М.

You may also like

Comments are closed.