POOSH

Д-р NIGMA

Beauty in a Bottle (убавина во шише ) содржи 20 моќни состојки за зајакнување на вашата коса, кожа и нокти. Преполн со витамини и минерали, ова е најновиот додаток за разубавување на кожата. Помага да се одржи силниот имунолошки систем, да се подобри функцијата на тироидната жлезда и кај проблемите со кожата (еластичност, производство на колаген, акни, розацеа, егзема, псоријаза, дерматитис).

POOSH

Не содржи шеќер, глутен и вештачки ароми. Погоден е за вегетаријанци. Состојките на Beauty in a bottle  работат одвнатре за да создадат надворешен сјај.

https://shop.poosh.com/collections/beauty/products/beauty-in-a-bottle

 

Придобивки:

 • Го зголемува производството на колаген;
 • Заштитува од слободни радикали;
 • Поддржува имунолошка функција;
 • Ги намалува фините линии и брчки;
 • Ги намалува стриите;
 • Спречува појава на лузни;
 • Ја поддржува функцијата на хормоните;
 • Поддржува здрава тироидна жлезда;
 • Ги зајакнува косата, кожата и ноктите;
 • Антивоспалително дејство;
 • Ја враќа влажноста на кожата;
 • Поддржува анти-стареење;
 • Ја подобрува еластичноста и текстурата на кожата;
 • Моќна формула на антиоксиданси;
 • Поддржува здрав метаболизам./M.M.

You may also like

Comments are closed.