Телефони станаа нераздвоен додаток. Дизајнерите и познатите брендови го насочија своето внимание кон таканаречената телефонска мода, така што постојано го зголемуваат бројот на стилските додатоци. Некои се наполно нови, некои од лани, но со нови варијанти. Списокот е се подолг. Ние издвоивме неколку:

Prada ракавици

Ракавици на Прада беа забележани на дебитантската понуда за машка облека на Miuccia & Raf’. Дизајнот води кон заклучок дека е малку веројатно дека ќе можете да го користите вашиот телефон во овие ракавици но, можеби е препорачливо оваа година да се намали пристапот до телефонот во движење и контакти.

 

Монистри

Стринг Тинг е нов бренд за накит која за годинава лансира ремени, ланчиња и монистри за телефоните. Инфлуенсерите и познатите личности веќе се сликани со монистри на телефоните со потписот String, кои доаѓаат во изобилство на модели, со трендовски шарм.

Торбичка за телефон

Овој нов тренд на мини торба му дава на телефонот модерен и достапен дом кога сте во движење. Главните дизајнери како Шанел, Гучи и Луј Витон создаваат телефонски торбички што ќе бидат впечатлив додаток на вашата облека.

Ланци за телефонот

Ако сте склони кон заборавање, овие синџири ќе обезбедат телефонот никогаш да не го напушти вашето тело. Овие парчиња лесни за носење комбинираат куќиште за телефон и телефонска торба за да направат стилски хибрид кој слично ќе и даде живот на вашата облека. Диор и Сен Лоран користат едноставни дизајни за да создадат високо функционален, но привлечен телефонски додаток.

Maison de Sabré 

Maison de Sabré е бренд за кожни производи кој стана популарен по своите шик торби на кои можете да го додадете вашето име, иницијалите или омилениот збор. /М.М.

You may also like

Comments are closed.