Matthew Williams во својата прва пред-есенска колекција 2021 за куќата Givenchy предлага папучите да се дел како од дневната, така и на вечерна облека, а дизајнерските папучи да се дел од елегантните вечерни настани. Според неговата теорија за чевлите екстремните обувки можат да ја претворат и најсовремената облека во радикален предлог. Затоа, заборавете на впечатливите потпетици што ги носеше музата на Одри Хепберн со нејзиниот мал црн фустан во „Појадокот кај Тифани“.

Givenchy Pre-Fall 2021

Givenchy пред есента идната година предлага вечерни тоалети, украсени со светкави нараквици, со силни влечки изработени од овча кожа со гумени ѓонови и украсни елементи одозгора.

Како и многу од предложеното и тие беа предлог за унисекс, завршувајќи и во колекцијата на машка облека во пред- есенската колекција. /М.М.

Givenchy Pre-Fall 2021

Givenchy Pre-Fall 2021

You may also like

Comments are closed.