Не постои подобар начин за релаксација со семејството, од уживањето во празничната филмска магија и тоа токму од удобноста на домот. Неодоливите зачинети пуканки, вкусното топло чоколадо, мирисот на цимет и цитрусни овошја, омилените пижами и насмевките на најблиските се сето она кое ви е потребно за претстојните празници – период кога можеме вистински да уживаме во зимската магија по сопствен вкус и на свој начин. Но дали нешто недостига? Можеби совршениот телевизор со кристално чиста слика, кој е секако директниот влез до сите достапни забавни ТВ содржини, на малите екрани, кои можат да ја разубават уште повеќе празничната домашна атмосфера, без разлика дали сме собрани во дневната соба да ги гледаме најновите филмски хитови со семејството или преферираме да уживаме под топлата зимска прекривка во спалната соба, гледајќи ја новата серија – која секако секогаш брзаме да ја изгледаме во еден здив – пред да го разговараме со пријателите неочекуваниот пресврт и завршеток на последната епизода.

Ultra HD телевизорите на брендот FAVORIT Electronics, го поседуваат најдоброто од врвната LED TV технологија и се одличен избор за премиум производи со висок квалитет и прифатливи цени, преку кои е реализирано секое барање на потрошувачот за совршено домашно кино-искуство.

Happy family watching tv at home

Дневната, спалната соба и било која друга просторија низ сечија куќа или стан, се секако најпопуларните “дестинации” за 2020та година, а домот секако се претвори во омилената дестинација за релаксација и одмор за секого и место каде што веќе сите се навикнавме да го поминуваме поголемиот дел од денот.

55’’ инчниот SMART модел на FAVORIT Electronics, со Android оперативен систем 9.0 и со вградена WiFi опција, е најмодерниот и најефикасен избор за вашиот нов телевизор, кој може да го краси најдобриот агол во вашиот дом и дури и да ја засени убавината на накитената празнична елка.

Модерниот телевизор 55DK5JM2T2S2A на FAVORIT, со неверојатно јасна слика и чист звук, кој постојано ги транспортира филмските сцени пред вас додека лежите на софата, доаѓаат со квалитетни метални ногарки и алуминиумска рамка, која како најнов тренд во светот на телевизорите, со леснотија го комплетира елегантниот изглед и форма на најдобрите LED телевизори на овој бренд. Ultra HD резолуцијата кај овој модел дополнително и без никаков сомнеж нуди извонредно уживање на корисникот со кристално чиста слика.

Сите заинтересирани купувачи на FAVORIT Electronics LED телевизорот, ја имаат ретката и уникатна шанса со секој купен телевизор од овој бренд да добијат бесплатен држач за ѕид за својот нов ТВ уред, а дополнително FAVORIT телевизорот поддржува 4 јазици – македонски, англиски, српски и хрватски, нешто кое дополнително го олеснува подесувањето на перформансите, без разлика кој член од семејството е задолжен да ја намали или зголеми светлината на екранот, кој е во совршена Ultra HD резолуција, или било кое друго подесување во достапното мени.

Најновите и најпопуларни филмски содржини на апликациите на Netflix, HBO GO, Amazon Prime, покрај безброј други апликации, се секако многу лесно достапни преку Google Play, кој е достапен на FAVORIT smart телевизорот, со кое се подобрува и модернизира секојдневието во секој дом, со само неколку брзи кликови на далечинскиот управувач.

Никогаш не било полесно на едноставен и брз начин да ја донесеме кино салата во својот дом, а FAVORIT Electronics го овозможува истото и подарува шанса да уживаме во вистинските вредности во своите домови, со помош на највредните подароци за овие празници: најновата премиум технологија и топлината на семејната атмосфера.

Филмските домашни маратони се сепак новото излегување и се дефинитивно најдобриот начин да останеме безбедни оваа зима на забавен начин.

За повеќе информации за карактеристиките на овој модел на телевизор, посетете ја официјалната веб страница на брендот FAVORIT Electronics.

 

За содржината на оригиналните текстови и соопштенијата одговорни се нарачателите.

You may also like

Comments are closed.