Estee Lauder

Првиот предлог е новата парфемска вода Beautiful Magnolia, вториот Rebellious Rose – руменило за образи во розови универзални нијанси, а карминот Pure Color Envy во Rebellious Rose е третиот предлог за беспрекорен изглед летово.

Новата парфемска вода Beautiful Magnolia, е претставена низ кампања со прекрасната Ana de Armas:

Beautiful Magnolia на Estée Lauder е нов женски мирис  создаден од Anne Flipo и Laurent Le Guernec. Горните ноти се лисотви Магнолија, Лотус и Мате, средните ноти се цветот на Магнолија, Гарденија и Турска роза, основните ноти се мошус, кедар и сандалово дрво.

Beautiful Magnolia

Во Beautiful Magnolia е ставено се што најмногу сакаме кај цвеќињата, велат во Estee Lauder, за да ви подариме модерен цветен мирис: свеж, младешки и несомнено женствен.

Осмелете се да сакате: Хипнотичката мешавина со потпис на бујна Магнолија, соларна Гарденија, топло дрво и прозрачен мошус е за да се чуствувате романтично, женствено – да блескате!

Вториот предлог за летово е Rebellious Rose – руменило за образи во розови универзални нијанси.

Луксузната, сензуална текстура од крем до пудер, прекрасно прилега на тенот, давајќи и вошебен сјај на кожата. Врвниот квалитет му дава особен израз на лицето, истакнуваат од Estee Lauder.

Rebellious Rose

Pure Color Envy во Rebellious Rose карминот е третиот предлог за беспрекорно незаборавно лето.

Интензивната боја за обликување на усните што ја сакате, карминот Pure Color Envy во Rebellious Rose во розова колекционерска футрола е супер кремаст, сензуално мек, мазен и удобен.

Обликувајќи ги усните, едновремено и ги чува  и хидрира.

Pure Color Envy  е со повеќе тонови и подтонови, така што секако ќе ја најдете омилена, вистинска нијанса на бунтовна роза./М.М.

Estee Lauder

You may also like

Comments are closed.