Декоративната подлога секако не беше првото нешто на што ќе помислевте кога ќе ја слушнете фразата „третмани против стареење“. Но, денешните формули се се повеќе од покриеност – и токму поради тоа стануваат дел од  неопходниот арсенал за нега на кожата. Благодарение на опциите што прават сè, – од додавање на навлажнувачи (значајни за измазнување на брчките) до вклучување на моќни состојки кои ја усовршуваат кожата со текот на времето, вашата подлога ќе добие квалитетна надградба. Еве неколку примери на подлоги кои со збогатениот состав декоративата ја доближуваат до медицинската козметологија.

1.URBAN DECAY NAKED SKIN WEIGHTLESS LIQUID MAKEUP

Најдобриот дел од користењето на лесна подлога е што воопшто не се чувствува дека нанесувате шминка. Она што ја издвојува од другите е што ја подобрува цврстината на кожата и ја спречува појавата на фини линии поради моќните пептиди против брчки и негата на кожата од повеќето состојки меѓу кои е и зелениот чај. Повеќе информации за оваа подлога на sephora.com.

URBAN DECAY NAKED SKIN WEIGHTLESS LIQUID MAKEUP

  1. PERRICONE MD NO FOUNDATION FOUNDATION SERUM SPF 30

Откако ќе го видите беспрекорниот полу-мат финиш на оваа основа, нема да се сетите дека со употребата на оваа подлога несовршеностите омекнуваат, дека се минимизира појавата на брчки и пори, секако поради  протеини – како невропептиди слични на протеини додека ги користите. Повеќе информации за оваа подлога на sephora.com.

PERRICONE MD NO FOUNDATION FOUNDATION SERUM SPF 30

3.ESTÉE LAUDER PERFECTIONIST YOUTH-INFUSING SERUM MAKEUP SPF 25

Оваа подлога не создава само сјајна завршница. Неговата серумска технологија против стареење, исто така, драстично го подобрува изгледот на фините линии и ја зајакнува хидратацијата. Повеќе информации за оваа подлога на sephora.com.

ESTÉE LAUDER PERFECTIONIST YOUTH-INFUSING SERUM MAKEUP SPF 25

4.DIOR CAPTURE TOTALE FOUNDATION SPF 25

Кога Диор ја издаде својата прва подлога со додатоци против стареење, таа стана инстант хит. Високо оценетата формула користи мешавина од состојки кои веднаш ја прават кожата да изгледа младешки блескава, создавајќи повеќе од младешки тен. Повеќе информации на nordstrom.com.

DIOR CAPTURE TOTALE FOUNDATION SPF 25

5.HELLO FLAWLESS OXYGEN WOW BRIGHTENING MAKEUP

За овие денови, кога заштитата на кожата од околината е врвен приоритет,  оваа подлога треба да е вашиот избор. Специјалното дополнување на подлогата е со витамините Ц и Е во формулата. Повеќе информации за оваа подлога на sephora.com. /М.М.

 

 

You may also like

Comments are closed.