Модната куќа ЗЕРО го прослави првиот роденден – година исполнета со креација, грациозност и уникатни модели.

По повод првиот роденден, брендот промовираше специјална колекција на свечени тоалети, како вистински избор за незаборавни матурски и апсолвентски прослави, како и други значајни настани за припадничките на понежниот пол во претстојната летната сезона.

Во изминатата година ЗЕРО и понуди па македонската модна сцена уникатни модели, со истакнати нијанси на италијанскиот моден шарм кои ја потенцираат грациозноста и природната убавина на жената. Сите линии доживеаја голем успех, особено кај помладите генерации, кои сакаат да ја покажат својата храброст со носењето на смели парчиња гардероба.

Од ЗЕРО најавуваат нови колекции, кои овојпат ќе понудат модни решенија за жените од различни генерации и за различни пригоди, со цел секоја жена, носејќи ги моделите на ЗЕРО, да се почуствува елегантно, грациозно, но притоа и удобно, како и дека е во тек со светските модни трендови.

„Во текот на мај, како месец на својата годишнина, ЗЕРО брендот во ексклузивниот салон во центарот на Скопје ќе има специјални понуди и попусти за своите клиенти“, посочува бренд менаџерката Дучевска, упатувајќи покана до сите девојки да го посетат атељето на ЗЕРО и да пробаат некој од екслузивните модели.

ЗЕРО е дел од групацијата ФЕРОИНВЕСТ/ЦЕНТРАЛИНВЕСТ и одлично се вклопи во имиџот на сериозен бренд и деловен успех изграден во последните две децении.

 

You may also like

Comments are closed.