Кога храната е лек, а лекот храна калинката во таа смисла е едноставно неодминливо овошје. Смути со калинка е совршен почеток на денот.

 

         

За здрав почеток на денот ви препорачуваме:

Смути со калинка, малини, јогурт и мед – здрав, освежителен пијалок: Се подготвува од една калинка, шака малини, две мали лажички мед и 150 мл. Јогурт. Блендирајте  првин исчистени калинки и малини, потоа додадете го јогуртот и медот … вкусниот и здрав смути е подготвен!

Смути од калинка

 

ММ кујна

Мафини со вишни

Во сезоната на вишните, мафините со ова освежително овошје се безмалу задолжителен десерт. Нашиот рецепт ...

You may also like

Comments are closed.