Јавните личности и се вратија на браон бојата – од чоколадо до карамела кафеава, доскора безмалу заборавената боја блесна во сите свои нијанси.

Семејствата Кардашијан-Џенер ги промовираа кафеавите, неутрални тонови на Инстаграм.

Покрај тоа, сегашниот интерес за минимализмот и природната убавина го привлече вниманието кон оваа боја на дизајнерските облеки и колекциите на Кимс Скимс, потоа на луксузните етикети како Bottega Veneta и Jacquemus кои ги користеа земјените боји во своите најнови колекции. Од кожени јакни од теракота и кадифени палта, до тон панталони и чизми од велур, есенската нијанса стана доверлива боја на вашите зимски ансамбли, и омилена меѓу влијателите и славните личности заради лесен стил и склоност кон мешање на бои. /М.М.

 

You may also like

Comments are closed.