Tom Ford

За претстојните зимски празници, Tom Ford претставува и нуди шминка во основните божиќни бои – богата црвена цреша и снежно бела, како и празничниот сјај на благородните метали. Новата линија воведува кармини со ограничено издание, комплети парфеми и палети со сенки за очи.

Темно-црвената амбалажа содржи четири нијанси во палетата на сенки, во боја на очите: жолта, розово златна, бакар и блескаво кафеава. Достапна е и бела верзија на палетата, со три блескави кафени и една мат нијанса.
За оние кои сакаат да земат примерок од различни нијанси на кармини, Tom Ford нуди комплет кармини Mini Lip Color во бела кутија. Содржи мали кармини во боја на бобинки: Libertine, Impassioned, Night Mauve, Scarlet Rouge и True Coral. Новите кармини во целосна големина, како што е Scarlet Rouge, се спакувани во празнична црвена туба, со розово златни акценти, за разлика од стандардната црна, која исто така е достапна.
Линијата со ограничено издание ги вклучува и омилените парфеми на Tom Ford. Се појавува егзотичниот мирис на цреша „Lost Cherry“, а сега е достапен комплет за специјално издание: шише од 50 ml тоалетна вода Lost Cherry, придружено со шише за патување./М.М.

Tom Ford

Tom Ford

Tom Ford

Tom Ford

 

You may also like

Comments are closed.