Paris Fashion Week подразбира илјада модни необичности и тоа е дел од овој настан на кој за обичното и нема место. Сепак, кога Simpsons фамилијата е на пистата, во епизодата Balenciaga X The Simpsons малку кој претпостави такво модно шоу.

Она што започна како мистериозен настан на црвениот тепих на Balenciaga, на кој моделите-од Amber Valletta до Naomi Campbell, се претвори во специјална проекција на The Simpsons. Во епизодата, населението во Спрингфилд заминува во Париз – за да се провери новиот KFC на Шанзелизе – за да заврши на прошетка во најновото шоу на Demna Gvasalia.

Од пристапот на Patty и Selma Bouvier кон архитектонската надворешна облека, до Smithers Isabelle Huppert моментот, во чизми до бедрата, цртаните ликови се неочекувано привлечни – како новите лица на Balenciaga. Marge може добро да ја предводи кампањата за пролет/лето 2022 година./M.M.

You may also like

Comments are closed.