Siberian Wellness

Паметен крем за лице

Луксузен лифтинг со галакторабинан (полисахарид од сибирски ариш) што обезбедува моментално механичко кревање.

Ефикасно влијание на неколку нивоа со над 20 активни компоненти: ја поддржуваат и продолжуваат младоста на кожата на лицето. Благодарение на својата лесна и кадифена текстура, брзо се апсорбира и е идеален како основа за шминка. Паметната формула работи на ниво на дермисот: DiamondSIRT® го стимулира обновувањето на кожата на клеточно ниво, екстрактот Swertia ги изедначува вертикалните и хоризонтални брчки за седум дена, а екстрактот од печурки рејши има моќен антиоксидативен ефект и ја штити кожата од предвремено стареење. Резултат: еластична и подебела кожа која е исполнета со енергија и природен сјај.

Комплексот на пептиди поврзани со дијамантски прав го продолжува животниот циклус на пептидот, ги корегира грешките што се акумулирале на ниво на ДНК како резултат на влијанието на УВ зраците, оксидативниот стрес и микро воспалението. Мускулниот релаксант ги коригира хоризонталните брчки на челото и „подебелите нозе“ околу очите. Екстрактот од Swertia ги корегира вертикалните брчки.

Siberian Wellness – флуид

Дневен флуид за подмладување

Флуидот ги содржи следниве активни компоненти: коктел од пептиди и колоидна платина, иновативен комплекс X50 AntiAging, екстракт од печурки реиши, шитаке и азиска готу кола.

Иновативна формула со SPF заштита: ја зачувува младоста на кожата и спречува појава на нови брчки. Високо ефикасниот комплекс на пептиди и колоидна платина интензивно ги обновува клетките на кожата, спречува појава на нови брчки и охрабрува намалување на постоечките брчки. Секој ден, неколку капки течност ја зголемуваат еластичноста на капиларите, го стимулираат подобрувањето на тенот, ја зголемуваат синтезата на колаген и еластин.

Филтрите за природна светлина ја штитат кожата од фотостареење.

Екстрактите од азиска готу кола и шитаке обезбедуваат моќен антиоксидативен ефект и спречуваат појава на мрежа на капилари. Екстрактот од печурки реиши ја зачувува младоста и здравјето на клетките, го зајакнува имунитетот на кожата.

Нанесете наутро на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.

Siberian Wellness е основан во 1996 година во Новосибирск. Активно се вклучивме во развој и пласман на широка линија на биолошки активни додатоци на храна и козметика. Во основата на производите на Siberian Wellness  се долгогодишни научни истражувања за својствата на лековитите треви на Бајкалот и на планината Алтај. https://rs.siberianhealth.com/rs/bc/index/

 

You may also like

Comments are closed.