Noir Extreme Parfum од Tom Ford е нов машки мирис, лансиран неделава, како дел на колекцијата Noir, создаден од парфимерката Sonia Constant . Претставува смело засилување на оригиналниот мирис, Noir Eau de Parfum од 2015 година и овозможувајќи Noir Extreme Parfum повторно спојување на килибарот, зачините и дрвата, евоцирајќи ги смелите аспекти на Tom Ford најави славно враќање на Noir Extreme, во форма на Parfum, давајќи му на овој сакан мирис побогата, поконцентрирана итерација за мажите.

Tom Ford ги преобрази, не само на концентрацијата на нотите, туку и на визуелната презентација на Noir Extreme. Претходната верзија на Eau de Parfum дојде во позлатено метално, црно шише кое му доликува на нејзиниот имењак.

За изданието Parfum, од друга страна, шишето ќе го покаже својот шарм преку колба со златен тон со елегантно црно лого на дното, задржувајќи го истиот дизајн како неговиот претходник, но овој пат, целосно златниот изглед на новото шише дополнително ќе го нагласи полуксузниот и богат аспект на мирисот, кој навистина му доликува на кралското семејство.
Промотивното видео погледнете го тука.

You may also like

Comments are closed.