Убавина вестиУбавина и здравје

Nina Nature – нов парфем на Nina Ricci

Според најавите на брендот, Nina Nature, новото издание на Nina Ricci, е веганска тоалетна вода, со 91% од составот од природно потекло. Еколошкиот производ не содржи материјали од животинско потекло, ниту е тестиран на животни.

Цветно-зелената креација на Nina Nature е дело на мајсторите парфимери Ilias Ermenidis и Olivier Cresp.

Nina Nature се отвора со интензивна свежина на јаболката Granny Smith, во комбинација со преработениот лимон од Италија (овошје што не ги задоволува естетските стандарди на прехранбената индустрија и затоа се користи за парфимерија). Енергичната експлозија на енергија е комбинирана со ледените бели цвеќиња: свежо цвеќе од јасмин и лимонот и зелениот крин. Во основата се сместени на мека ванила и бел мошус.

Еко-дизајнираната амбалажа вклучува шише направено од стакло што може целосно да се рециклира. Нежните пастелни нијанси ја доловуваат свежината на јаболко, во утринската роса.
Nina Nature пристигнува како тоалетна вода од 50 ml, во ограничено издание./М.М.

 

 

You may also like

Comments are closed.