NJFW

Pretty Little Thing 2022, популарниот малопродажен моден бренд и креативната директорка Teyana Taylor за годинешната New York Fashion недела подготвија инклузивно модно шоу на кое настапи и нејзината петгодишна ќерка Junie. https://www.prettylittlething.com/kids-green-paisley-print-joggers.html

NJFW

Junie имаше два излеза со нејзината мајка, а вториот изглед донесе прекрасен момент, во кој малата моделка носеше на главата капа во облик на воз кој по неа го носеа и други модели.

Не е изненадување што Junie настапува со нејзината мајка – таа извонредно се снаоѓа на пистата и досега има самостојни ревии за Yeezy, GCDS, Philipp Plein и The Blonds. Тоа е едноставно во нејзината крв, вели нејзината мајка./М.М.

You may also like

Comments are closed.