Ibiza Lord Milano е нов, килибарно-дрвенест мирис за жени и мажи.

Ibiza е штотуку преставеното дело на парфиерот Michelle Moellhausen. Горните ноти се кардамон, смрека, бергамот, портокал и мудрец; средните ноти магнолија, синоличка, роза, црн чај и велур, додека основните ноти се тутун, килибар, сандалово дрво, даб мов и Тонка грав.

Во преставувањето на парфимеријата Lord Milano се вели дека на почетокот на 2013 година, група талентирани производители на парфеми си поставила амбициозна цел: создавање на ремек-дело колекција на парфеми кои можат да ги шармираат сетилата на светот, елитното општество и софистицираниот вкус на кралските семејства.


По неколкумесечно интензивно истражување меѓу најскапоцените мириси, создадена е колекцијата која,како што се посочува во белешките на брендот, постигнала огромен успехи.
Lord Milano сега има 21 парфем во својата база на мириси. Направени се во соработка со парфимерите Michelle Moellhausen, Anna Chiara de Trolio, Dominique Moellhausen, Mariaceleste Lombardo и Nuria Du Chene De Vere./М.М.

 

You may also like

Comments are closed.