Празничните фустани и комплети на Alieva се направени од Stretch Ponte De Roma ткаенина што ја прави силуетата беспрекорна. Внатрешниот слој на фустаните и комплетите е обложен со мека и многу мазна постава со текстура, за да може да се носи со и без градник, поради самиот дизајн. Фустаните се во повеќе должини: над и под колена, како и до подот, по желба надополнети и со посебен колан кој ја надополнува елеганцијата на моделот.

Колекцијата е направена од 65% вискоза, 30% најлон и 5% спандекс, со фактор на истегнување: 3/3.
Во Алиева истануваат дека се стремат да донесат нов, моден елемент за сите тренди дами. Со многу возбудливи дизајни за избор, стилските и елегантни модни фустани можат да ги задоволат потребите на повеќето современи девојки и жени.
Во Алиева сите производи се темелно се проверени за да се одржува високиот квалитет на брендот. Сите фустани, додатоци и други производи се направени со помош на напредна технологија и материјали со супериорен квалитет.
Асортиманот е уникатен, импресивен и достапен по пристапни цени./М.М.

 

You may also like

Comments are closed.