Хидратантна подлога за лице Hydra Rescue на Estée Lauder е формулирана со јонски наполнет воден комплекс, со пробиотичка технологија и екстракт од семето на чиа. Ги покрива несовршеностите и го изедначува тонот на кожата. Хидрира веднаш. Заштитува со заштита од UVA / UVB со широк спектар на SPF 45. Hydra Rescue  со своите својства  е  победник на Glamour Beauty Awards 2020 за најдобра лесна фондација.

Овозможува и покриеност и нега на кожата  а лицето. Клиничките тестирање покажаа смирување на иритирана кожа, заштита од загадувањата со присутните антиоксиданти, како и инстантна влажност во текот на целиот ден. Имено, лесната формула што може да е од средно до целосно покритие, веднаш го изедначува тенот на кожата, покривајќи црвенило, темни дамки и несовршености. Ја чува кожата со смирувачка и хидратантна заштитна обвивкаа. Резултатот е беспрекорно и мазно лице, со природен изглед , освежена и осветлена кожа со сјај што трае 12 часа. Обезбедува UVA / UVB заштита со широк спектар. /М.М.

 

You may also like

Comments are closed.