Fendi

Најновата Fendi колекцијата – капсула, наменета за сезоната пролет/лето 2021 година, ќе биде достапна во период од само две недели, во  одбрани бутици ширум светот. Колекцијата содржи елегантни креации креирани во чест на британската креативност и италијанскиот гламур.

На почетокот на годинава, Kim Džouns ја претстави својата дебитантска Haute Couture за брендот Fendi, за сезоната пролет/лето 2021 година. Сега, познатата модна марка се враќа на сцената со лансирање на ограничена едиција колекција-капсула, која дефинитивно е инспирирана од значењето на Couture линијата.

Fendi

Инспириран од Bloomsbury сценографијата и романот Орландо, на Вирџинија Вулф, Couture парчињата го ставаат во центарот на вниманието, ослободениот британски сензибилитет во 1920-тите и убавината на римските традиции. Најновата колекција е со модели со интригантни кроеви, создадени од волна и свила, како и со памучни маици.

Кога станува збор за додатоците, новите интеракции на чантите Baguette и Peekaboo се додадени на колекцијата, но акцектирани или со бисери или со дезени, инспирирани од домот на брендот, во Saseksu. Конечно, кога станува збор за чевлите, во понудата се балетанки, украсени со калиграфски монограм, како и чизми до колена изработени од сатен./М.М.

Fendi

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.