Викендов, во Арена Загреб, Хрватска, се одржува 23. Саем за венчавки, на кој се присутни бројни изложувачи од светот на свадбите: салони за свадбена машка и женска мода, дизајнери, златари, цвеќари и слаткари, фотографи, декоратори, угостителски куќи, ресторани , хотелиери, организатори на свадби и други претставници за организирање на свадбената церемонија…

Саемот привлекува голем интерес со својата богата и информативна програма – интересни промоции, презентации на свадбени модни трендови, креативни работилници, дегустации на десерти, работилници за цвеќиња, наградни игри со вредни награди и атрактивни заштеди при организирање на свадба. церемонија…


Андреа Бољешиќ, проект менаџер на Саемот за венчавки во Загреб, тврди дека актуелните трендови се проткаени со личностите на секој пар. „Во мода се дестинациските свадби кои не се резервирани само за странци, импресивни бои, винтиџ и бохо стил. Голем акцент е ставен на персонализирано мени“, изјави Бољешиќ.


Саемот за венчавки е од големо значење за малите занаетчии, како и за модните дизајнери од Хрватска и од регионот, поради нивното позиционирање на пазарот./М.М.

More in:Вести

You may also like

Comments are closed.