Во поголемиот дел од продавниците во Ист Гејт Мол и официјално започнуваа празничните попусти, со намалувања од 20% до 40%, водечките брендови од сегментот на модата (текстил и обувки), козметика, аксесоари, спортска гардероба и опрема. По шопингот, посетителите можат да продолжат на ручек или вечера во богатиот гастрономски дел.
Во богатата новогодишна програма на Ист Гејт Мол, викендов настапија дечињата од детскиот фестивал „Поточиња” заедно со познатата маскота Поки, и танцовите студија Eat the Beat, Аqua Dance Club и Еурека.
На настан организиран од Europe House, во саботата, во склоп на изложбата „Изгледаш прекрасно денес”, свој перформанс имаше пијанистката Ема Ананиевска./М.М.

More in:Вести

Вести

90 години LEGO

LEGO во изминатите 90 години се етаблира не само како производител на забавни играчки за ...

You may also like

Comments are closed.