Здравите навики се битен дел од нашето секојдневие. Секој може да си одвои време да подготви брз и здрав оброк, без разлика дали преферира да го конзумира за доручек или ужина. Овој рецепт е едноставен за правење, можат да го конзумираат и вашите деца, а што е најбитно го снабдуваат вашиот организам со доза на хранливи материи.

Потребни состојки:

  • овесни снегулки
  • банана
  • јогурт
  • лажица мед
  • овошје по избор: малини, боровинки, мандарини.

Овесните снегулки, јогуртот и бананата се мешаат и се оставаат 10 минути. Потоа одозгора се додава овошјето и медот.

Наздравје!/Б.Б.

You may also like

Comments are closed.