На Неделата на модата на Њујорк (NYFW), колекцијата на Karl Lagerfeld помина во знакот на дебито на креативната директорка Cara Delevigne за легендарниот бренд.

Нејзината прва капсула колекцијата, наречена “Cara Loves Karl„ („Кара го сака Карл“ ) започна со претставување на пораката и на значењето на името на колекцијата, преку виртуелните аватари на дизајнерите.

Претставениот родово неутрален асортиман и модните додатоци на „Cara Loves Karl“, веќе се во продавниците. https://www.karl.com/nl-nl/caraloveskarl.html
Моделите од колекцијата можат да се видат на следниов линк https://www.karl.com/nl-nl/dames/collecties/cara-loves-karl/


На “Cara Loves Karl” свое деби имаше и ќерката на холивудската легенда John Travolta, 22 годишната Ella Bleu. Не криејки ги своите чуства, тој повеќе пати истакна дека се гордее со својата ќерка и поради нејзините карактеристики како личност и со сето досега постигнато./М.М.

 

 

You may also like

Comments are closed.