Нашиот врвен топ модел Елена Реи, која од февруари престојува и работи во Азија , повторно е ангажирана за новата кампања и за модниот каталог на дизајнерката Diane von Furstenberg (DvF). Освен оваа, втора соработка со светски признатата  дизајнерка, Елена Реи имаше по неколку соработки и со Calvin Kline, како и со престижната Monique Lhuillier.

За белгиската дизјнерка е доволно да се спомене дека е на листата на Форбс за највлијателни жени и, според Тајм магазинот, рангирана е како модна икона.

Инаку, Елена Реи е повеќе од десет години на светската модна сцена и има соработувано со најголемите имиња во модната индустрија како Jimmy Choo, Armani, Valentino, Jill Sander, Donna Karan, Zuhair Murad и многу други.  

Моделс Ин Маркетинг

More in:Модели

You may also like

Comments are closed.