Face of the future на Мис Евроазија 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Мис на Евроазија 2021 на кој нашата претставничка Ева Јовановска ја освои титулата Face of the future, како најдобра од најмладите учеснички.

Мики Црнокрак и Ева Јовановска

Ева е од Тетово, има 17 години и е членка на Модното студио Црнокрак, кое ја има лиценцата за Македонија за овој престижен интернационален натпревар за убавина.

Ева Јовановска

Ева Јовановска имаше и забележителен настап на талент шоуто, на кое се претстави со извонредна балетска точка.

Ева Јовановска

На финалето нашата Ева носеше модели кои специјално за оваа пригода за неа ги изработи студиото Краљевски.

Ева Јовановска

Изборот Мис на Евроазија 2021 се одржа во прекрасниот хотел Спајс во Белек, Анталија, каде што 40-те финалистки на Мис Евроазија 2021 претстојуваа 10 дена.

 

Мики Црнокрак

More in:Вести

You may also like

Comments are closed.