WhatsApp, популарната апликација за комуникација редовно ја отстранува поддршката за постарите уреди, а на први ноември, апликацијата во сопственост на Facebook, ќе престане да работи на 43 различни модели на телефони.

Ова ги опфаќа и iPhone и телефони со оперативен систем Андроид на Google.
Пристапот до апликацијата ќе го загубат:
Apple The iPhone SE, 6S and 6S Plus.
Samsung The Samsung Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core and Galaxy Ace 2.

LGT

The LG Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5, Optimus L5 II, Optimus L5 Dual, Optimus L3 II, Optimus L7, Optimus L7 II Dual, Optimus L7 II, Optimus F6, Enact , Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II, Optimus L2 II, Optimus Nitro HD and 4X HD, and Optimus F3Q.

ZTE
The ZTE Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 and Grand Memo.
Huawei
The Huawei Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S, and Ascend D2.
Sony
The Sony Xperia Miro, Sony Xperia Neo L, Xperia Arc S.
Стари модели
The Alcatel One Touch Evo 7, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Caterpillar Cat B15, Wiko Cink Five, Wiko Darknight, Lenovo A820, UMi X2, Faea F1 and THL W8./М.М.

More in:Вести

You may also like

Comments are closed.