Tinktura

Реномираната хрватска козметичка компанија Tinktura, позната по производите за нега на кожата, како Balzam Mrkva, Tinktura од коприва, Vitamin C крема и многу други, сега во својата понуда има и линија за шминка.

Tinktura

Колекцијата за шминка и четки за шминка на Tinktura е создадена со многу љубов и внимание, а акцентот е ставен на квалитетните состојки „без хемија“. Деталите се на https://www.tinktura.com/

Tinktura

Ова е прва хрватска линија за шминкање, со бројни, квалитетни производи и инди-линија за шминкање што комбинира high fashion бои и текстури, со обмислени методи на производство, а интересно е и тоа што производите носат етикети: вегански и cruelty free.

Ајлајнер во воја на Diabolic, мат течен кармин Bitter Sweet, црвен кармин Roxane, Like a Virgin руменило, како и Jazzy сенките за очи се само некои од многуте производи од линијата за шминка и четки за шминкање на Tinktura./M.M.

More in:Шминка

You may also like

Comments are closed.