Sea

Секоја модна сезона на Sea брендот е и иста и различна. Во секоја, нејзините создавачи, Sean Monahan и Monica Paolini, продолжуваат да го усовршува и повторно да го измислува својот моден јазик, со винтиџ елементи и класични и малку помодерни, чисти стилови. Нивната гардероба, наменета за секојдневието, останува фокусирана на класичните силуети со карактеристична употреба на чипка, везови, плетени и рачно ткаени парчиња што резултира со колекции што без напор се и оптимистички, романтични и момчешки.

Sea

Идниот хит за следната пролет, претставен во колекцијата пролет 2022,  е пуфер завиткан во квадратчиња, што  ја сумира естетиката на Sea со која ќе дебитира и Copenhagen Fashion Week, пред вообичаеното преставување на есенската New York Fashion Week. Преставувањето не е без причина – секој што прошетал по каналите на Копенхаген ќе потврди дека смелите бои и модните детали на женските фустани едновремено одговараат на тоа како се облекуваат младите, љубопитни жители на градот./M.M.

Sea

Sea

Sea

Sea

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.