Во кампањата на Savage X Fenty во главни улоги ќе бидат Caramel Curves, женски мотоцикл клуб од Њу Орлеанс.

Caramel Curves е женски клуб основан во 2005 година, чии членки уживаат во вниманието на околината, благодарение на облеката и моќните мотори. Кога десетте активни членки се среќаваат во недела, не им недостасува гламур со висока моќност, а тоа беше доволно да го привлечат вниманието на Rihanna за да бидат модели во најновата кампања за Savage X Fenty.
„Caramel Curves му покажуваат на светот како е да се биде гаден шеф, а притоа да се поседува и сексапилност во возењето“, напиша Rihanna преку е – пошта. Моторџиките беа фотографирани во долна облека за затегнување на телото-боди во облик на густина, мрежести хулахопки, извезени градници и оперски ракавици – заедно со нивниот ценет додаток – моторите.

Возењето мотоцикли е типична активност и спорт каде доминираат мажите, така што членките на Caramel Curves мораа да се соочуваат со критики на околината, како поради неделните прошетки така и поради гардеробата – високите штикли и атрактивна,сексепилна облека која инаку е задолжителна за членките.
Според членките од Caramel Curves тие се вистинските за преставување на долната облека на Savage X Fenty./М.М.

You may also like

Comments are closed.