Со Pro-Collagen Renewal серумот на Elemis се постигнуваат резултати како со ретинол за намалување на брчите, цврстината на кожата, како и кај оштетувањето од сонцето и видливите пори.

Напредната формула го изедначува тенот, штити од оштетувањето од сонцето и видливо ги намалува порите Доволно нежен за секојдневна употреба со која тенот ќе остане значително помлад, поцврст и обновен.

Клинички докажано дека го намалува изгледот на изразните линии и брчки и докажано го подобрува чувството на цврстина и еластичност на кожата./М.М.

https://uk.elemis.com/pro-collagen-renewal-serum.html

You may also like

Comments are closed.