Givenchy ја претстави Prisme Libre Skin- својата прва мат подлога која без промени останува повеќе часови на лицето но, едновремено, со мат финишот, има и повеќе придобивки за негата на кожата. Составена од 82 проценти формула за нега на кожата и направена со 97 проценти состојки од природно потекло, оваа корективна подлога која и го негува лицето, создава изедначен мат тен, со резултати кои траат 24 часа. Кожата дише, хидрирана е и со убаво покривање за врвен сјаен мат тен.

Суптилните пигменти се комбинирани за да создадат 35 нијанси со голема покриеност, во три подтонови – неутрални, топли и ладни – за да одговараат на секој тон на кожата./М.М.

Деталите се на следниов линк:

https://www.givenchybeauty.com/us/p/prisme-libre-skin-caring-matte-foundation-F20100154.html?dwvar_F20100154_color=BEIGE-277#giv-MainSlide-ShareBtn-8

 

 

You may also like

Comments are closed.