Во моментов, No7 Line Correctioning Booster серумот е производ што ги обединува во ставот за ефикасноста и дерматолозите и естетичарите, како и сите кои се грижат на својата кожа: серумот постои веќе некое време, но е-трговија на водечката малопродажба во Велика Британија – објави дека тоа е нивниот број еден бестселер производ. Тоа е статусот што мора да има свое значење: Во моментов, сите кои бараат неинвазивни начини за минимизирање на фините линии и брчките, токму серумот го посочуваат како решение.

No7 Line Correctioning Booster Serum се чувствува свиленкасто лесен и се апсорбира за неколку секунди. Матриксил 3000+, вoлшебната состојка, за која д-р Мајк Бел, раководител на научно истражување во No7, објаснува дека е синтетички пептид или протеин. Мешавината на пептиди од матриксил 3000+ во серумот за корекција на линиите е идеално насочено решение за линиите бидејќи ги стимулира колагенот и еластичноста што се губат рано во процесот на стареење“, рече д-р Бел во соопштението за печатот.

Бидејќи серумите се лесни во текстурата, тие работат најдобро под хидратантна крема. По чистењето наутро и навечер, ставете го на целото лице или концентрирајте го на целните области. За дополнителни придобивки, наутро ставете крема за сончање со висок фактор на заштита./М.М.

You may also like

Comments are closed.