Motivi е модерен италијански бренд за облека, со прифатливи цени. Колекциите се дизајнирани за да ја истакнат елеганцијата и женственоста, за секоја пригода.Така и модниот тренд што се толкува според уникатниот стил на Motivi за пролетва е: женствен, гламурозен и романтичен.

 

Твидот е во тренд: брендот за својата пролетна колекција го користи за костум или блејзер, во комбинација со тексас.
Болерото на Motivi оди во комбинација со мини здолниште. Може да се комбинира и со црна блуза и асиметрично здолниште, затегнато со црн ремен.


Според Motivi, софистицираниот гламур може да се постигне и со јакна во пастелна боја, со рабови со реси на фармерки во стилот на 70-тите, за неконвенционална елеганција.


Деталите се на: https://www.motivi.com/it/lady-bandit?utm_medium=email_org&utm_source=newsletter&utm_campaign=mtv_it_conv_lady-bandit-style-guide_email-org_rmk_null_202203030&utm_content=banner&utm_term=main-style-guide

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.