Модната куќа Michael Kors штотуку ја претстави својата празнична колекција и пригодната рекламната кампања. Модните додатоци се продолжување на потрагата по нов стил, започната со колекцијата за есен/зима 2022 година.

За дизајнерот тие се одраз на енергијата и гламурот на Њујорк, кому и е посветено неовото творештво. Облеката и додатоците се навистина сè што ви треба за да излезете, да излезете и да влезете, вели Kors.

Парчињата „поигруваат со уметноста на откривање и прикривање“, со кратки и долги кроеви, кои ги замаглуваат границите помеѓу провокативниот и стилот на прикривање.

Дизајните на модните додатоци се опишани како „храбри, самоуверени и шик – ја слават привлечноста на Њујорк со луксузна екстраваганција“./М.М.

 

 

You may also like

Comments are closed.