Mansur Gavriel

Модната куќа Mansur Gavriel се подготвува за потоплите денови со новата минималистичка колекција на чевли и чанти во прекрасни пастелни тонови наменети за сезоната пролет/лето 2021 година.

Колекцијата нуди повеќе опции – од тенки, квадратни потпетица до сосема рамни обувки, идеална за долги прошетки низ градот. Минималистичките стилови се нудат и за чантите и тоа исто така во пастелни бои, но, доколку посуптилните нијанси се ваш општ избор, понудени се црна, бела и беж.

Mansur Gavriel

https://www.mansurgavriel.com/collections/new-arrivals

Основана во 2012 година, модната куќа Mansur Gavriel го редефинира луксузот, преку препознатлив пристап кон бојата и формата. Родени од страста кон уметноста и дизајнот, Rachel Mansur и Floriana Gavriel создадоа две едноставни и иконски силуети – лансирање на чевли и торби. Брендот е изграден како одраз на индивидуалноста со модерни чанти и чевли направени од исклучителни материјали./М.М.

Mansur Gavriel

Mansur Gavriel

Mansur Gavriel

Mansur Gavriel

Mansur Gavriel

Модни додатоци

DIORIVIERA

Диор повикува на летно модно патување наречено DIORIVIERA Дизајнерката Maria Grazia Chiuri вели дека најновите ...
Модни додатоци

B-Bold(er)

Најновите со лого покриени обувки на Balmain – идеја стара половина век! Најновата колекцијата на ...

You may also like

Comments are closed.