Модни додатоциТрендови

Hermès со четири нови чанти

Од четирите нови чанти три се од серијалот Birkin 3 En 1, а една е 35 Fray Fray во нова боја. Познатите личности, кои и досега често ги купувале чантите на легендарниот бренд, веројатно и сега ќе бидат меѓу првите со новите изданија.

Француската луксузна куќа Hermès е посветена на изработка на врвни, квалитетни, луксузни стоки, со класичен дизајн и непобедлива изработка. Овој етос е соодветно олицетворен во нејзината препознатлива чанта Hermès Birkin, која има култ на следбеници од А-листата ширум светот, вклучувајќи ја поранешната прва дама на САД и модната моќница Melania Trump, потоа една од најбогатите жени на Азија, Nita Ambani, како и Lady Gaga и Victoria Beckham. Списокот,секако, тука не завршува.
Француската луксузна куќа го одржа дизајнот на Birkin безвременски, повремено надградувајќи го со креативна реинвенција.
Во изданијата на брендот годинава, повторно е воведена луксузната чанта со неколку забавни и свежи детали.
Повеќенаменската торба Hermès Birkin 3 En 1 е изработена во Barénia Faubourg кожа. Ова издание на Birkin е можеби најфункционалното и најразноврсното Birkin досега. Замислена како загатка, се состои од класична кафеава кожна торба и платнено-кожна торбичка што може да се вади, а може да се користи и самостојно и посебно како спојка. Кога се прицврстени заедно, внатрешната преграда служи како класично покривање на чантата, а двата дела заеднички формираат чанта trompe-l’oeil Birkin. Цената на ова издание е 16.000 американски долари.

Новиот Hermès Birkin 30, во Barenia Faubourg кожа е еден од најразиграните нови дизајни на Birkin. Земајќи инспирација од коњичкото наследство на брендот – конкретно уздите – има отстранлив ремен, прицврстен со копчиња, кои овозможуваат чантата, за прв пат кај Birkin, да се носи и на рамо.

Birkin 35 Fray Fray торбата, со платно и кожа, чија цена е 9.900 американски долари ја врати функционалноста на модниот миленик на сите времиња./М.М.

You may also like

Comments are closed.