Модни додатоциТрендови

Hermès содава нова ера на луксузни производи за скејт

Hermès

Во новата колекција на Hermès за пролет/лето 2022 најголемо внимание привлекоа модните додатоци вклучувајќи патики со луксузни сребрени акценти.

Сепак се смета дека ѕвезда на колекцијата е скејт торбата. Големата кожна чанта што може да се пофали со скриена подлога за скејт, најавува нова ера на луксузни производи за скејт.

Оваа нова торба, сепак, е и малку поинаква. Hermès направи голема кожна торба за раменици, што изгледа како Болид од 45 см – и постави дрвена палуба за скејт на дното. Четирите места за тркалата на дното се распоредени слично на дупките што се користат за прицврстување на основната скејт плоча. Сепак, се работи за уметнички акцент а не скејт./М.М.

Hermès

Модни додатоци

Balmain B-Buzz

Италијанската модна куќа Balmain годинава ја започнува со нова колекција на чанти, наречена B-Buzz, наменети ...

You may also like

Comments are closed.