Со HD SKIN, Make Up For Ever повторно ги поместува границите на бјути козметиката, овој пат со новата незабележлива фондација, развиена од тимот на шминкерите на брендот.
Успешна уште од 2008 година, Ultra HD Фондацијата повторно се надмаши себеси и, уште еднаш, ги поместува границите, за да достигне совршенство со HD Skin, новата фондација која целосно се синхронизира со кожата. Нејзиниот нов систем за микро-кожа ги коригира несовршеностите и го заматува тенот со голема прецизност. Водоотпорен, отпорен на пот и отпорен на дамки, тој нуди 24-часовна совршенство на кожата и не само тоа, неговата ултра лесна текстура одговара на секој тип на тен и неговата микромрежеста структура го прави целосно флексибилен.


Ги следи движењата на кожата во текот на целиот ден без мигрирање, додека нуди полумат, но сјаен финиш за сите типови на кожа. Палетата содржи 40 професионални од нијанси.

HD SKIN е формула која е произведена без никакви состојки од животинско потекло. Оваа нова генерација е 100% направена во Франција и нуди еколошки конципирана и рециклирана амбалажа./М.М.

 

You may also like

Comments are closed.